• Zwroty i reklamacje

Zamawiasz kupon lub panel materiału w naszym sklepie? W ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania przesyłki przysługuje Ci prawo zwrotu zakupionego towaru. Prawo to odnosi się jednak tylko i wyłącznie do kuponów tkanin.

Dlaczego? Ponieważ materiał odcięty specjalnie pod Twoje potrzeby staje się "rzeczą wyprodukowaną według specyfikacji konsumenta". Dzieje się tak na mocy art. 38 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014, poz.827): "prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb". 

Po wcześniejszym poinformowaniu nas o chęci zwrotu (np. za pomocą fanpage lub telefonicznie) oraz wypełnieniu formularza, który wysyłamy razem z mailem informującym o zakupie, możesz odesłać towar na adres:
Florentine. Włoskie Tkaniny.
ul. Podskarbińska 26, lokal 301
04-829 Warszawa

Formularz znajdziesz pod tym adresem: https://tkaninyflorentine.pl/upload/florentine/Dokumenty/Florentine_Zwrot_kuponu(1).pdf

Wydrukuj go i wypełnij.

Pamiętaj jednak, że zawsze musisz przesłać nam paragon. To bardzo ważne - bez niego potwierdzenie zwrotu będzie niemożliwe. Zwrot wpłaty zostanie dokonany w ciągu ok. 3-7 dni roboczych od chwili przyjęcia przez nas produktu.

Reklamacje są rozpatrywane indywidualnie, dlatego zanim wyślesz do nas materiał - skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Może się zdarzyć, że jeśli nie dasz nam znać - zwyczajnie nie przyjmiemy paczki nie wiedząc czym jest. Również w wypadku reklamacji potrzebny jest paragon. Pamiętaj też, że podstawą do reklamacji nie może być kolor, czy struktura materiału; uwzględniemy natomiast wszystkie uwagi dotyczące ewidentnych skaz tkanin.  

Jeśli nie masz pewności, czy dana tkanina spełnia Twoje oczekiwania, masz wątpliwości co do koloru lub struktury - śmiało, zadzwoń do nas lub napisz maila. Zawsze chętnie pomożemy w wyborze. Możesz również zamówić próbki - wystarczy do nas zadzwonić, a opowiemy, jak przebiega taki proces. Koszt zamówienia próbek, to tylko cena wysyłki (13 lub 16 złotych), a może ustrzec Cię przed ewentualnym rozczarowaniem lub zachęcić do zakupu.